-
La Bayamesa Coco Macaroon Wrapped is a delicious and unique treat that offers a great taste and quality . Made with real coconut and featuring a sweet and chewy texture, this macaroon is a favorite among those who appreciate tropical flavors.Each piece of La...
- $1.99
$0.00- $1.99
- Unit price
- per
Save $-1.99 -
What’s La Bayamesa’s coco blanco coconut candy? It’s a premium coconut candy snack that is sure to satisfy your sweet tooth. The candy has a creamy taste and a smooth, delicious, and rich center. Where does La Bayamesa originate? Since 1976, La Bayamesa Corp....
- $1.99
- $1.99
- Unit price
- per
-
Vendor: LaBayamesaLaBayamesa || Caribena Coco - Leche | Coconut candy | brown coconut candy | 5 Oz (141gm)LaBayamesa (Coco - Leche) Coconut candy sweet, rich and delicious coconut with a wonderful brown color, use it to make delicious desserts such as copelia panelitas de coco - leche coconut candy and leche de almendras y coco, delicious dessert, Coconut candy melts in...
- $2.99
$0.00- $2.99
- Unit price
- per
Save $-2.99 -
Crema De Leche dessert is a dairy product that consists of a high-fat skimmed layer over the milk before homogenizing.In heterogeneous milk, the less dense fats rise to the top.In industrial cream production, this process is speeded up using centrifuges called "separators".La Bayamesa Crema...
- $11.99
$0.00- $11.99
- Unit price
- per
Save $-11.99 -
Vendor: LaBayamesaLa Bayamesa Meringue cookies vanilla flavor, keto friendly gluten free fat free low carb low sugar healthy snack candy keto snack, keto candy 1.72 oz (49g) pack of 01LaBayamesa Meringue tastes delicious and rich in flavor; the sweet and refreshing flavor of sugar is eaten separately and melts in the mouth.Loved by children and adults, it can be taken with tea or coffee, which gives great taste.LaBayamesa Meringue can also be added...
- $12.60
$0.00- $12.60
- Unit price
- per
Save $-12.60 -
What is la bayamesa's macaroon coconut desert? La Bayamesa Macaroon Coconut is a delicious dessert that's rich in the delicious flavor of coconut. Both adults and children love it.La Bayamesa Macaroon Coconut can be eaten anytime and anywhere.Fresh La Bayamesa Macaroon Coconut is a...
- From $9.99
$0.00- From $9.99
- Unit price
- per
Save $-9.99 -
What is Crema de Leche Milk Crème Candy?Crema de leche is a Spanish delicious yellowish-brown candy that's made using a traditional caramelizing process of milk and sugar, which results in a rich, creamy texture and a delectable, sweet flavor.Ingredients:Sugar, Non-Fat Milk, Corn Syrup, Heavy...
- $0.99
$0.00- $0.99
- Unit price
- per
Save $-0.99 -
Indulge in the tropical flavors of LA BAYAMESA Crema De Leche candy! This delicious candy is made with real cream, which gives it a unique and authentic flavor that you won't find in other candies. With its smooth and creamy texture, LA BAYAMESA Crema De Leche candy is a satisfying...
- From $4.99
$0.00- From $4.99
- Unit price
- per
Save $-4.99 -
A traditional gourmet coconut milk candy from LA BAYAMESA! If you love coconut, milk, and sugar, this is your lucky day! After generations of keeping this recipe a family secret, Rodrigo decided to share it with every coconut lover and help you and your...
- From $3.99
- From $3.99
- Unit price
- per
-
What is La Bayamesa's coco leche milk and coconut candy? La Bayamesa's coco leche is a premium and delicious coconut-milk candy with a yellowish-orange color. It's made from real coconut milk and has a creamy and delicate texture. Each bite ensures a perfect balance of sweetness...
- From $23.99
$0.00- From $23.99
- Unit price
- per
Save $-23.99 -
La Bayamesa Coco Blanco Candy is a delicious and unique candy bars that bring the taste of the tropics right to your taste buds. Made with real coconut and featuring a sweet and creamy texture, this candy is a favorite among those who appreciate...
- From $4.99
- From $4.99
- Unit price
- per
-
What is La Bayamesa's caribena turron coconut and milk candy?La Bayamesa caribena turron coco y leche is a sweet, rich, and delicious coconut candy with a wonderful brown color and milk.Eat it alone or add it to cakes or sweets. It tastes delicious and...
- From $4.99
$0.00- From $4.99
- Unit price
- per
Save $-4.99